Anketa

Jaké víno máte nejraději?
bílé
44%
červené
41%
růžové
15%
Celkem hlasů: 41

Informace

Velkoobchodní spolupráce
Pro velkoobchodní odběry kontaktujte pana M.Juřenu na tel. 777303919, nebo na m.jurena@seznam.cz
Maloobchodní prodej
vína lze objednat na tel. 777303919 p. Milan Juřena, nebo na m.jurena@seznam.cz , cena včetně dopravy.

Odkazy

 

 

 

Podporujeme sport

HC SPARTAK ADAMOV

   sezona 2010 / 2011

 

Chardonnay 2009 výběr z hroznů, suché, alk. 13%

obec Sedlec, viniční trať Sedlecko,zbytkový cukr 1,7g/l , obsah kyselin 7,1g/l, extrakt 24,7g/l

Barva žlutě zlatavá. Vůně svěží, výrazně ovocná až květinová, mírně kořenitá, později až čerstvého másla a chlebová. V chuti je vysoce extraktivní, výrazně ovocné, s vyšším obsahem pikantní kyseliny a jemnou kořenitostí. Velmi vhodné pro delší uchovávání. Vhodné ke studené kuchyni, mořským plodům, rybím pokrmům, k drůbeži.

 

Cena:  192,-Kč včetně DPH


Muškát Ottonel 2009 jakostní, suché, alk. 12%

Barva zelenkavě žlutá. Vůně výrazně hroznová, mírně kořenitá.V chuti je plošší, opět výrazně hroznové, s nižším obsahem kyselin a jemnou kořenitostí.  Vhodné jako aperitivní víno, s vyšším obsahem zbytkového cukru k dezertům.

 

 

 

 

Cena: 162,-Kč včetně DPH


Rulandské bílé 2009 výběr z hroznů, suché, alk. 14%

obec Hlohovec, viniční trať Děliče, zbytkový cukr 1,5g/l, obsah kyselin 5,4g/l, extrakt 20,1g/l

Barva žlutě zlatavá. Vůně svěží, jemně ovocná až květinová, mírně kořenitá s chlebovinkou. V chuti je vysoce extraktivní, plné, jemně chlebové s nádechem ovocnosti, s optimálním obsahem kyseliny a jemnou kořenitostí. Velmi vhodné pro delší uchovávání. Vhodné ke studené kuchyni, mořským plodům, rybím pokrmům, k drůbeži.

 

Cena:  192,-Kč včetně DPH


Rulandské šedé 2009 výběr z hroznů, polosuché, alk. 14,5%

obec Hlohovec, viniční trať Stará hora, zbytkový cukr 4,6g/l, obsah kyselin 6,0g/l, extrakt 24,2g/l

Barva světle zlatavá. Vůně jemně chlebnatá, mírně kořenitá. V chuti je vysoce extraktivní, plné, jemně chlebové s nádechem ovocnosti, s mírně nižším obsahem kyseliny a jemnou kořenitostí. Velmi vhodné pro delší uchovávání. Vhodné ke studené kuchyni, mořským plodům, rybím pokrmům, k drůbeži.

 

 

Cena:  192,-Kč včtně DPH


Ryzlink rýnský 2009 výběr z hroznů, suché, alk. 14%

obec Lednice, viniční trať Ve starých, zbytkový cukr 3,7g/l, obsah kyselin 5,9g/l, extrakt 22,6g/l

Barva citrusově žlutá až zlatavá. Vůně velmi svěží, s širokou škálou aromat od lipového květu, květů ovocných stromů, lučních květů až po růže, mírně kořenitá.  V chuti je vysoce extraktivní, bohaté, s vyšším obsahem kyselin udržující vínu dlouho svěží výraz. Plné, v koncovce chuti kořenité. Velmi vhodné pro delší uchovávání.
Vhodné ke studené kuchyni, mořským plodům, rybím pokrmům, resp. k bílým masům.

 

Cena:  192,-Kč včetně DPH


Sauvignon 2009 výběr z hroznů, polosuché, alk. 14%

obec Hlohovec, viniční trať Stará hora, zbytkový cukr 7,0g/l, obsah kyselin 6,5g/l, extrakt 22,4g/l

Barva světle žlutá až zelenkavá. Vůně výrazně aromatická, v široké škále od travnatých a kopřivových tónů u méně vyzrálých vín až po bezinkové, broskvové, angreštové a rybízové u nejlepších sauvignonů. V chuti je vysoce extraktivní, výrazně korespondující s vůní, a harmonickou kyselinou. Plné, v koncovce chuti kořenité. Velmi vhodné pro delší uchovávání. Vhodné k výraznějším úpravám ryb a drůbeže a k méně výrazným úpravám červených mas.

 

Cena:  192,-Kč včetně DPH


Tramín červený 2009 výběr z hroznů, polosuché, alk. 13,5%

obec Valtice, viniční trať U hájků, zbytkový cukr 5,2g/l, obsah kyselin 5,2g/l, extrakt 22,9g/l

Barva sytě žlutá až zlatavá. Vůně výrazně aromatická, po konvalinkách a akátu. V chuti je vysoce extraktivní, výrazně květinové, s nižším obsahem kyselin. Plné, v koncovce chuti až kořenité. Z dobře vyzrálých hroznů je vhodné pro delší uchovávání. Vhodné k výraznějším úpravám ryb a drůbeže a k méně výrazným úpravám červených mas.

 

 

Cena:  192,-Kč včetně DPH


Cabernet Sauvignon 2009 výběr z hroznů, suché, alk. 13%

obec Hlohovec, trať Děliče, zbytkový cukr 2,9g/l, obsah kyselin 4,1g/l, extrakt 26,8g/l

 Barva sytě granátová s naoranžovělými odlesky. Vůně výrazně ovocná s tóny černého ovoce. V chuti prolonguje charakter daný vůní, s výraznější tříslovinou, vysoce extraktivní. Většinou středně plné, v koncovce chuti dřevitě kořenité a jemně adstringentní. Vhodné pro delší uchovávání. Vhodné k drůbeži a k červeným masům, z dobře vyzrálých hroznů k pernaté i spárkaté zvěřině.

 

 

Cena:  192,-Kč včetně DPH


Frankovka 2009 jakostní, suché, alk. 13%

Barva  tmavě třešňová až fialová. Vůně výrazně ovocná po švestkách a černém ovoci, dřevitá, v mládí až divoká. V chuti je dřevitě ovocné s příchutí sušeného černého ovoce, s výraznější tříslovinou, vysoce extraktivní,středně plné, v koncovce chuti dřevitě kořenité a jemně adstringentní. Vhodné pro delší uchovávání. Vhodné k drůbeži a k červeným masům. Nejlepší vína i ke zvěřině.

 

 

 

Cena:  162,-Kč včetně DPH


Rulandské modré 2009 výběr z hroznů, suché, alk. 12%

obec Hlohovec, viniční trať Stará hora, zbytkový cukr 3,2g/l, obsah kyselin 6,3g/l, extrakt 24,4g/l

Barva malinově červená s oranžovým meniskem. Vůně ovocná po malinách a červeném ovoci, dřevitá, jemná. V chuti je ovocné v kombinaci s živočišností a s výraznější tříslovinou. V koncovce chuti dřevitě kořenité. Vhodné pro delší uchovávání. Vhodné k těstovinám a drůbeži, červeným masům a zvěřině.

 

 

Cena:  192,-Kč včetně DPH


Zweigeltrebe 2009 výběr z hroznů, suché, alk. 12,5%

obec Lednice, viniční trať Ve starých, zbytkový cukr 1,8g/l, obsah kyselin 4,9g/l, extrakt 24,8g/l

Barva tmavě třešňová. Vůně výrazně ovocná a dřevitá, v mládí až divoká. V chuti je dřevitě ovocné s výraznější tříslovinou, vysoce extraktivní. Většinou středně plné, v koncovce chuti dřevitě kořenité a jemně adstringentní. Velmi vhodné pro delší uchovávání. Vhodné k drůbeži a k červeným masům.

 

 

Cena:  192,-Kč včetně DPH


Merlot 2009 výběr z hroznů, suché, alk. 13,5%

obec Hlohovec, viniční trať Stará hora, zbytkový cukr 3,6g/l, obsah kyselin 7,0g/l, extrakt 30,5g/l

Víno je plné, výborné kvality a chuti, tmavé barvy. Merlot je poněkud jemnější, kulatější a především bohatý na taniny, .  Vůně a chuti červeného ovoce (obvykle třešně, někdy červený rybíz).  Pro svoje pozdní dozrávání vyžaduje u nás k dosažení vysoké cukernatosti pěstování na nejteplejších stanovištích, v nejlepších vinařských tratích.

 

 

Cena: 192,-Kč včetně DPH


Zweigeltrebe rosé 2008 jakostní, suché, alk. 12,5%

Barva jemně cihlová. Vůně čerstvých ostružin, květů jahod a růží. Chuti ovocité, jahodové až ostružinové.Vhodné k zeleninovým a rybím salátům, ovocným dezertům, tvrdým sýrům. Určeno k okamžité spotřebě a archivaci do tří let.

 

 

 

Cena:  162,-Kč včetně DPH


Modrý portugal 2009 jakostní, suché, alk. 12,5%

Barva tmavě rubínová. Vůně květinová, v chuti známky borůvek a třešní.Doporučujemu k úpravám červeného masa, vhodné také ke zvěřině. Určeno k okamžité konzumaci, možno archivovat do tří let.

 

 

 

Cena:  162,-Kč včetně DPH